Aikido pre dospelých

Jikishinkai Schiavone dojo v Bratislave ponúka od roku 2019 kurzy Aikida pre dospelých. Kurzy prebiehajú každý štvrtok od 19.15 do 20.15. Okrem štvrtkových tréningov pravidelne usporiadavame svoje semináre a chodíme na zahraničné semináre. Kontaktujte nás na našom emaile (info@aikido-bratislava.sk) alebo sa príďte pozrieť na nejakú hodinu Aikida.

Aikido pre dospelých

Aikido je tradičné japonské bojové umienie, ktorého ústrednou myšlienkou je predchádzanie a riešenie konfliktov nenásilnou formou. Aikido môžu praktizovať všetci bez ohľadu na vek, pohlavie a silu. Princíp Aikida spočíva vo využití energie protivníka na jeho spacifikovanie. Boj sa vníma ako posledná forma riešenia konfliktu. Aikido chráni zdravie nielen obrancu ale aj útočníka. Aikido nás učí riešiť konflikty bez násilia. Študenti sa a hodinách Aikida rozvíjajú svoje pohybové zručnosti, učia sa správnemu držaniu tela a ohľaduplnosti voči partnerovi. Mnohí dospelí po rokoch strácajú svoje pohybové zručnosti a na tréningoch Aikida sa znova naučia dávno zabudnuté techniky premetov či kotúľov. Telesný rozvoj je v duchu japonského Budo. Aikido zveľaďuje nielen fyzickú zdatnosť, ale aj etiku a správanie cvičencov.

Tréningy

Štvrtok

19:15 - 20:15 Aikido Dospelí

Tréningy prebiehajú v centre Bratislavy na ulici Štetinova 1. Priestory sa nachádzajú na križovatke ulíc Štetinova a Panenská.

V prípade záujmu o tréning mimo pravidelných hodín, sa dajú dohodnúť aj súkromné lekcie. Dohovoríme sa slovensky, nemecky, anglicky a taliansky.

Sledujte nás